Kunstiprojektid mesimummidega 2017 september-detsember

 

Ed. Vilde muuseum.

1.       Punane sokk ja näpitsprillid

Programmi tutvustus:

See tore ja põnev tund on lõbus rännak läbi Ed. Vilde kodu tubade, kus eriti "kummalised" vana-aja asjad kibelevad oma lugusid rääkima… Teiste seas Vilde punane sokk, näpitsprillid ja hiigelsuured kohvrid saali nurgas. Lapsed saavad teada ka raamatute arvu, mida Vilde kirjutanud on. Nad laovad kastid, millel on „seljale" kirjutatud raamatu pealkiri, üksteise otsa ja näevad, kui kõrgeks raamatu virn kujunes… Muuseumitunnis saavad lapsed teada, kes see härra Vilde niisugune oli, millega ta tegeles ja mis talle meeldis.  Mänge ja jutte jätkub 6-toalise korteri igasse nurgakesse.

Praktilise osana, tunni lõpus, kujundab iga osaleja endale puidust uksesildi – just nagu kirjanikuhärral.

Programmi eesmärgiks on ka traditsioonide olulisuse ja väärtuse mõtestamine..

A.H. Tammsaare majamuuseum

     2. Poiss ja liblikas

Programmi tutvustus:

Istume koos Tammsaare elutoas patjadel ja kujutame ette, et oleme justkui lillelisel aasal. Räägime lugude jutustamise traditsioonist ning sellest, kuidas kirjanikud lugusid jutustavad. Kuulame kassett-makist miniatuuri "Poiss ja liblik", millele järgneb arutelu hoolimise teemal.

Programmi praktiliseks pooleks on õie meisterdamine, mille kroonlehtedele märgib iga laps üles inimesed, asjad ja muu, mis talle kallid. Lilled saavad endale külge ka magneti, mis võimaldab need kinnitada näiteks külmkapile, et kallid asjad ei ununeks.

Programmi eesmärgiks on tutvustada lugude rääkimise traditsiooni ning rääkida väärtushinnangutest.

Niguliste muuseum

3.   Niguliste avastusretk

Programmi tutvustus:

Tegemist on lastepäraseks kohandatud ringkäiguga. See sisaldab otsimismängu, mille käigus vaadatakse üle Niguliste hoone ja olulisemad kunstiteosed ning lõpuks leiavad lapsed kommikoti näol auhinna. Ringkäik kestab umbes 20–30 minutit.

 Programmi praktilise osana on võimalus joonistada endale mälestuseks pilt ekskursioonil nähtust-kuuldust, mis kõige enam meelde jäi või huvitas. See tund sobib kõige paremini väiksematele lastele.
Märksõnad: kaupmeestekirik, Bernt Notke „Surmatants", Hermen Rode altariretaabel, arutelu, rühmatöö