KADRIORU KUNSTIMUUSEUMI PROJEKT 2017-2018 Merilõvidega

 

1)      9.10 – SUURSUGUNE SUGUPUU – kell 10:00-11:30

Kadrioru lossi avastades võib pea igal sammul kohtuda suurte juhtidega. Valitsejate dünastiaid uurides saadakse teada, millised on need juhid, miks on nende nimede taga numbrid ja kuidas üldse tõusti troonile. Lisaks lossi tekkeloole hargneb lahti suur ja tähtis sugupuu. Teeme algust päris oma sugupuu joonistamisega, et seda hiljem põhjalikumalt uurida ja kasvatada.

 

Märksõnad: valitsejad, perekond, lossi ajalugu, traditsioonid, kultuuriline eripära

 

2)      20.11 – KAADRIST VÄLJAS – kell 10:00-11:30

 

Uudishimulikkusel on inimloomusel edasiviiv jõud. Muuseumitunnis uudistame maale, kus pildi tegevus toimub hoopis kaadrist väljas. 400-500 aastat tagasi tegid kunstnikud selliseid pilte teadlikult. Kuidas meie silmad pildil liiguvad ja mida nad esimesena märkavad. Tuleb välja, et pilti tuleb osata lugeda ja leida üles see, mis alguses jääb varjatuks. Muuseumitunnis räägime ka sellest, et  vanasti hinnati inimest tema välimuse järgi. Ilusal inimesel pidi olema ilus hing, tugeval tahtekindel loomus ning keskpärase välimusega inimesel väljapaistmatu olemus. Kas inimesi võib hinnata välimuse järgi ja kas jõulisel kangelasel võib olla peidus hell hing? Keeruliste piltide abil püüame leida üles ka iseenda tugevused ja nõrkused.

 

Märksõnad: ilustandardid, eeskujud, moraal, eripära väärtustamine, teiste ja enda tugevuste leidmine, lugude jutustamine.

 

3)      4.12 – KUNSTIKOGUJA SALAMAAILM – kell 10:00-11:30 – Toimub Mikkeli muuseumis!

 

Koguda saab erinevaid asju: kommipabereid, raha, mänguasju, kive, aga ka kunsti. Johannes Mikkel oli kirglik kunstikoguja, kelle kollektsioon kasvas nii suureks, et see ei mahtunud enam hästi tema koju ära. Kunst oli Mikkeli elu eesmärk – kõige tähtsam asi üldse. Et kogu ka pärast tema surma ei laguneks, kinkis ta selle Eesti Kunstimuuseumile. Nii rajatigi kunagisse lossi köögimajja muuseum. Muuseumitunnis tehakse selgeks, kuidas maalid, graafika ja tarbekunst kollektsionääri kätte võivad jõuda ja milline väärtus on eri teostel nende omanikule.

 

Märksõnad: kogumine, kunsti väärtus, rahaga ümberkäimine, teose esitlemine teistele

 

4)      22.01 – MUUSEUMIJOOGA – kell 10:00-11:30 NB! Muuseumitundi tulles on soovitav panna selga mugavad ja liikumisvabadust toetavad riided. Võtke kaasa vahetusjalanõud.

 

Muuseumijooga I: inimene ja loodus / Muuseumijooga II: tasakaal lossis

Muuseumijooga eesmärk on kunsti keskel leida hetk iseendale, keskenduda kunstiteostele ja vaadata maailma kõige ilusama teose sisse. Lossi kaunis keskkond ja loomulik valgus soodustavad positiivse energia tekkimist.

 

Märksõnad: põhi- ja sekundaarvärvid, tervislik eluviis, inimene ja looduserütm, linnud ja loomad kunstiteostel, väärtuskasvatus, konna- ja linnuperspektiiv

 

5)      19.02 – NAERATA OMETI – kell 10:00-11:30

 

Lossis leidub sadu naeratusi, mis on malbed, viisakad, kerged või kaunid, kuid ühelgi maalil pole näha säravaid hambaid. Miks on kaunite vürstinnade naeratused peidetud ja keisril varjatud muie? Muuseumitunnis räägitakse, kuidas hoolitseti vanasti oma hammaste tervise eest, ning võrreldakse seda tänapäeva laste teadmistega suuhügieenist. Samuti vaadatakse ja õpitakse selgeks erinevad portree kujutamise viisid.

 

Märksõnad: tervise eest hoolitsemine, hammaste tervishoid, portreekunst

 

6)      16.04 – MEREMAASTIKUD – kell 10:00-11:30

 

Näitusel „ Aivazovski. Ideaali otsinguil" (10. märts – 8. juuli)

Tänu kuulsale Vene meremaalijale Ivan Aivazovskile saame tuttavaks eripärase maastikumaali žanriga – mariiniga. Õpilasi ootab unustamatu reis kaugele maale. Üle Läänemere, edasi Itaalia Vahemere rannikule ja siis läbi Bosporuse väina kuni kunstniku koduni Krimmi, Musta mere ääres asuvasse Feodossijasse. Reisi ajal uuritakse erinevaid loodusnähtusi, ilmastikku ja muidugi ilmakaari.

 

Märksõnad: ilmastik, meremaal, reisimine

 

Kunstiõpetaja Anne Vaino

5179289

anne.vaino@gmail.com