« Tagasi

HARKU VALLAVALITSUS VÕTAB KOROONAVIIRUSE LEVIKU TÕKESTAMISEKS KASUTUSELE ULATUSLIKUD ABINÕUD

Harku vallavalitsuseni jõudnud info kohaselt kahtlustatakse mitmel elanikul koroonaviirust, ametliku kinnituse saamiseks on vallavalitsus pöördunud Terviseameti poole.

Seoses sellega valmistub vallavalitsus koroonaviiruse leviku tõkestamiseks rakendama ennetava meetmena valla koolide üleminekut koduõppele alates 16.03.2020 kuni olukorra normaliseerumiseni. Edasiste otsuste kohta teavitab vallavalitsus avalikkust iga kahe nädala tagant reedeti.

Harku vallas tegutseb viis üldhariduskooli: Tabasalu Ühisgümnaasium, Vääna Mõisakool, Harkujärve Põhikool, Vääna-Jõesuu Kool ja Muraste Kool.

Samuti peatatakse alates 16.03.2020 Tabasalu Eakate Päevakeskusese, Huvitegevuse ja Noorsootöö Sihtasutuse, sealhulgas valla noortekeskuste ja Tabasalu Muusikakooli töö kuni olukorra normaliseerumiseni.

Harku Vallavalitsuse kriisikomisjon pidas nõu vabariigi valitsuse kriisikomisjoni liikmega ja sealne sõnum lasteaedade kohta on järgmine:

lasteaiad töötavad kuni järgmise teateni. Vanematele tuleb siiski anda sõnum, et kõik vanemad, kes saavad, jätavad lapse koju."

Kolmapäeval andis vallavalitsus suunise valla hallatavatele asutustele mitte planeerida järgneva kahe kuu jooksul lähetusi, reise ja ekskursioone Terviseameti poolt määratud koroonaviiruse riskipiirkondadesse.

Sellest lähtuvalt:
lõpetame praeguseks kõik ühised üritused ja ei võta vastu külalisi.
hoiame rahulikku päevarütmi, oleme palju õues ja metsas, sööme turgutavaid toite.
desinfitseerime ruume
ventilatsioon töötab pidevalt
käterätid asendasime ühekordsete paberrättide vastu
pöörame suurt tähelepanu käte pesemisele ja hügieenile

Harku vallavanem Erik Sandla palub elanikel säilitada rahu ja järgida Terviseameti poolt jagatavaid suuniseid haigestumise vältimiseks ning jälgida valla infokanaleid.

Kõige värskema info koroonaviiruse leviku ja selle tõkestamise kohta leiab Terviseameti kodulehelt www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus